ویلاس

سوالات متداول - سرويس کار

سوالات متداول ویلاس

درصورتی که سوال خود را نیافتید با پشتیبانی تماس بگیرید.

سوالات مشتریان :

برای مشاهده قیمت سرویس ها در ویلاس شما می توانید با ورود به صفحه  درباره ما سرویس مورد نظر خود، تعرفه های قیمتی سرویس ها را مشاهده کنید.

خدمات ویلاس در حال حاضر در 14 گروه و بیش از 180 نوع خدمات مختلف در حال ارایه می باشد و چشم انداز ویلاس ارایه کلیه خدمات مورد نیاز مشتریان محترم در محل می باشد. شما می توانید با ورود به صفحه در باره ما فهرست خدمات قابل ارایه را مشاهده نمایید همچنین میتوانید با دکمه خدمات ما به کلیه خدمات مورد نظر دسترسی داشته باشید.

در حال حاضر ویلاس در منطقه دماوند در استان تهران سرویس دهی دارد و به زودی درمنطقه پردیس و کرج نیز فعالت خود را اغازمی نماید و در برنامه اتی همه مناطق  شهری و ییلاقی را تحت سرویس دهی قرار خواهد داد.

برای ارتباط با کاربلد  و دریافت راهنمایی و مشاوره لازم است که سرویس مورد نظر خود را از سامانه انتخاب  و از بین کاربلد ها و اطلاعات مندرج در پروفایل انها کاربلد مورد نظر را انتخاب و با ایشان مستقیما تماس بگیرید .

مبالغ ارائه شده با عنوان  تعرفه در صفحه در باره ما  صرفا هزینه های اجرت هستند که به صورت تقریبی ارائه شده اند و هزینه های دقیق پس از کارشناسی توسط کاربلد معرفی شده و به شما اطلاع رسانی می شود. البته مبالغ اعلامی توسط کاربلد نیز مبتنی بر تعرفه های ویلاس  می باشد، لیکن ممکن است عواملی مانند پیچیدگی، مسافت، مدت زمان اجرا و سایر موارد بر هزینه ی نهایی تاثیر گذار باشد

بله، برای درخواست سرویس به صورت دائمی یا مداوم می توانید از قسمت سرویس های دوره ای نظافت، سرویس مورد نظر خود را انتخاب و کاربلد مورد نظر را ابتدا برای چند بار دریافت خدمت تست نموده و سپس برای دریافت سرویس دوره ای قرارداد منعقد نمایید ثبت نمائید.

تنها با تماس مجدد با کاربلد منتخب و در صورت عدم پاسخگویی انتخاب کاربلد جایگزین مشکل خود را حل نمایید  ولی اظهار نظر شما روی کاربلدی که در ارائه خدمت و پاسخگویی قصور داشته میتواند ما را در گزینش کاربلد های  منظم و مشتری مدار کمک کند همچنین نمره منفی دادن شما به کاربلد بی نظم در انتخاب دیگر مشتریان تاثیر خواهد داشت.

ویلاس مستقیما هیچ سرویسی ارائه نمی کند و هیچگونه رابطه کارگر و کارفرمایی بین خود و کاربلدان وجود ندارد و تنها نقش تسهیل کننده و پل ارتباطی بین مشتری و کاربلد را خواهد داشت. کاربلد و مشتری در قبال انتخاب کاربلد وتوافق با هم  همینطور انصراف از سرویس مختار هستند و ویلاس هیچ نقشی در توافق صورت گرفته میان مشتری و کاربلد ندارد.  لذا توافق انچام شده یک قرارداد مستقل بین مشتری و کاربلد بوده و ویلاس هیچ مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم، اتفاقی، تبعی، غیر مستقیم و کیفری، ناشی از توافقات صورت گرفته ندارد و تنها زمینه ساز معرفی کاربلد به مشتری  است.

 

شما می توانید با مراجعه به پروفایل هر کاربلد در قسمت ثبت نظرات و امتیاز دهی به آنان اقدام کنید. همچنین همکاران در بخش پشتیبانی نیز آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شما می باشند.

با توجه به اینکه ویلاس  مستقیما هیچ سرویسی ارائه نمی کند و هر سفارشی که  از قالب سامانه ویلاس  انتخاب  می شود یک  توافق یا قرارداد مستقل بین مشتری و کاربلد می باشد. بنابراین پس از انجام هر سرویس می توانید هزینه خدمات ارائه شده را به کاربلد  پرداخت نمائید.

در سرویس های ارائه شده توسط ویلاس هیچ کدام از سرویس ها هزینه ای تحت عنوان ایاب و ذهاب را شامل نمی شوند. کاربلد تنها در حالت های زیر مجاز به اخذ هزینه ایاب و ذهاب می باشد:
• سرویس نظافت منزل و یا مشاعات که بعد از ساعت 20 شب به اتمام برسد.
• کاربلد با مشتری هماهنگ نموده ولی در زمان مقرر مشتری در محل حضور نداشته باشند.
• کاربلد جهت تهیه اقلام خاص مورد نیاز مشتری نیاز به مراجعه به بازار و مراکز فروش آن قطعه یا اجناس داشته باشد.
• در قرارداد بین مشتری و کاربلد این موضوع مورد تایید طرفین قرار گرفته باشد.

لازم است ضمن مطالعه پروفایل کاربلد و نظر مشتریان و نیز مکالمه تلفنی از انتخاب خود تا حدی قابل توجهی اطمینان حاصل نمایید

در صورت عدم رضایت کافی از کاربلد اعزام شده در یک ساعت شروع کار، شما می توانید با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب سرویس مورد نظر را لغو نمایید  و کاربلد دیگری را انتخاب نمایید.

شما می توانید با مراجعه به پروفایل کاربلد اطلاعات کاملی  نظیر تعداد پروژه های موفق، امتیاز کاربلد، نظرات سایر مشتریان، رتبه در ویلاس، مدارک تخصصی و سایر اطلاعات ادعا شده توسط کاربلد دسترسی داشته باشید.

سوالات کاربلدها :

برای همکاری به عنوان کاربلد با ویلاس شما می توانید به سه روش اقدام کنید :

1- ثبت اطلاعات خود در فرم ثبت نام کاربلد واقع در صفحه اصلی خدمات

2- تحویل اطلاعات به دفتر ویلاس

3- ارسال اطلاعات مورد نیاز ویلاس به واتساپ به شماره 02176374113

– تصویر شناسنامه ، کارت ملی  یا پاسپورت

– تصویر مدرک تحصیلی (برای مدارک کارشناسی و بالاتر )

– تصویر گواهینامه های مهارتی و آموزشی

– آدرس محل سکونت

شما فایل نمونه کارها را بر اساس فرمت ویلاس برای پشتیبانی در واتساپ به شماره (02176374113) ارسال می کنید و پس از بررسی و تایید پشتیبانی در سایت بارگذاری می شود.

درصورت ارائه خدمت با مبلغ کمتر از تعرفه می توانید مبلغ پیشنهادی خود را اعلام تا در صفحه پروفایل شما درج شود.

پس از اتمام هر سرویس توسط شما، مشتریان بر اساس نحوه عملکرد و رفتار حرفه ای کاربلد به عملکرد شما از 1 تا 5 امتیاز خواهند داد. این امتیازات ملاک اصلی برای ارزیابی کاربلد ها می باشد! میانگین امتیازات حاصله از کلیه مشتریانی که شما سرویس ایشان را انجام داده اید، امتیاز کل شما از نگاه مشتریان را مشخص می نماید.

در پروفایل شخصی شما عنوان مهارت های فعال شده درج شده است. در صورتیکه می خواهید مهارت جدیدی را به پروفایل خود اضافه نمایید ضمن تماس با پشتیبانی ، مدارک مرتبط با مهارت جدید و یا نمونه ای از کارانجام شده آن مهارت را برای ویلاس در واتساپ به شماره (02176374113) ارسال نمایید تا پس از بررسی و تایید در سایت اضافه شود.

در این خصوص محدودیتی وجود ندارد ولی تعداد بستگی به زمان بر بودن هر سرویس می باشد. مهمترین موضوع انجام سرویس در زمان توافق شده با مشتری است.

درحال حاضر هیچگونه پورسانتی محاسبه و دریافت نمی شود.

بله! قیمت ارائه و توافق شده با مشتری شامل رفت و آمد نیز می شود و از این بابت پول جداگانه ای از مشتری دریافت نخواهد شد!

در صورتیکه کاربلد با هماهنگی قبلی در محل مشتری مراجعه نماید و مشتری به دلایل شخصی سرویس را لغو نماید، مبلغ ایاب و ذهاب متناسب با عرف منطقه به کاربلد تعلق خواهد گرفت. بدیهی است چنانچه کاربلد به دلیل عدم توانمندی فنی و یا دلایل شخصی علیرغم مراجعه به محل، قادر به انجام سرویس نباشد شامل هزینه ایاب و ذهاب نخواهد شد.

ویلاس مستقیما هیچ سرویسی ارائه نمی کند و هیچگونه رابطه کارگر و کارفرمایی بین ویلاس و کاربلد وجود ندارد و تنها نقش تسهیل کننده و پل ارتباطی بین مشتری و کاربلد را خواهد داشت. لذا هر توافقی بین مشتری و کاربلد  یک قرارداد مستقل بین مشتری و کاربلد بوده و ویلاس هیچ مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم، اتفاقی، تبعی، غیر مستقیم و کیفری، ناشی از توافقات صورت گرفته ندارد و تنها زمینه ساز معرفی کاربلد به مشتری می باشد. لذا کاربلد خود مسئول هماهنگی، عقد قرارداد و دریافت هزینه از مشتری می باشد.

برای پیشگیری از این موضوع، ویلاس اکیدا توصیه می نماید کلیه کاربلدان جهت انجام سرویس هایی که ارزش ریالی آنها بیش از یک میلیون تومان می باشد قرارداد با مشتری منعقد نمایند دراین صورت چنانچه اختلافی با مشتری مواجه شوید، می توانید به قرارداد رجوع نموده و بر اساس مفاد قرارداد اختلافات را مشخص و مرتفع نمایید.

زود میام پیشت!

هرجای منطقه که باشی میام واسه سرویس…

chat