ویلاس

خدمات مبل شویی در منزل

دسته بندی مقالات

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 17

پنجشنبه 8 تا 13

خدمات مبل شویی در منزل
70
13 اسفند 1401

با نزدیک شدن به ایام نوروز، اهمیت شستشوی مبلمان نیز بیشتر می‌شود. مبل شویی در منزل نیز می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. امروزه استفاده از مبلمان در خانه‌ها امری عادی و همگانی به حساب می‌آید و می‌توان گفت مبلمان به یکی از اصلی‌ترین لوازم منزل تبدیل شده و در بیشتر خانه‌ها یافت می‌شود. از همین رو تمیزی و نظافت آن برای خانم‌های خانه‌دار یک دغدغه مهم به حساب می‌آید. در برخی از موارد شما قادر هستید مبلمانتان را خودتان تمیز کرده و یا بشویید، ولی برای برطرف کردن لکه‌هایی که به سادگی و یا حتی با دستگاه‌های خشکشویی پاک نمی‌شوند، به خصوص زمانی که رنگ مبلمان شما روشن باشد، شما نیاز به افراد متخصص در زمینه مبل شویی خواهید داشت.

با وجود ارائه خدمت در محل بیشتر افراد مبل شویی در منزل را به حمل مبلمان به مراکز مبل‌شویی ترجیح می‌دهند. با وجود شرکت‌های بسیاری که خدمات مبل شویی در منزل را ارئه می‌دهند، می‌توان با صرف هزینه‌ای کمتر، ضمن شستشوی مبلمان، در وقت نیز صرفه‌جویی کرد. اما لازم است پیش از اقدام به این کار ابتدا اطلاعاتی در این باره داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خدمات مبل شویی در منزل انتخاب کنید.

دلایل اهمیت مبل شویی در منزل

برای نگهداری هرچه بهتر مبلمان و افزایش طول عمر آن‌ها، بهتر است که از دستگاه شستشوی مبل استفاده شود. از آن‌جا که قیمت دستگاه شستشوی مبل بالاست، بهترین راه سپردن مبلمان به شرکت‌های ارائه‌دهنده مبل شویی است. کاربلد های مبل شویی در منزل با بررسی دقیق مبلمان شما و پارچه و چوب آن، بهترین دستگاه‌ها و فرچه‌ها را برای شستشوی آن انتخاب می‌کنند و به‌همین‌خاطر مبلمان شما کمترین آسیب ممکن را خواهد دید.

از سوی دیگر انتخاب و استفاده از مواد شوینده‌ی نامناسب می‌تواند آسیب‌هایی جدی به مبلمان وارد کند که در این‌صورت احتمالا شما ناچار به تعویض مبلمان خواهید بود، ولی با شرایط اقتصادی کنونی خرید مبلمان امری نه چندان سهل به حساب می‌آید. پس بهترین و عقلانی‌ترین کار این است که شما شستشوی مبلمانتان را با هزینه‌های به‌مراتب کمتر از خرید مبلمان، به کاربلد مبل شویی بسپارید.

مبل شویی در منزل چه قدر زمان می‌برد؟

اگر خودتان بخواهید کار مبل شویی در منزل را انجام دهید، قطعا این پروسه زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. ولی اگر این کار را به متخصصان این زمینه و شرکت‌هایی که خدمات مبل شویی در منزل را ارئه می‌دهند، بسپارید این پروسه در ۱ تا ۲ ساعت به اتمام خواهد رسید. خشکشویی مبلمان نیز بلافاصله پس از شستشوی آن‌ها با دستگاه‌ها انجام می‌شود و شما پس از اتمام کار قادر به استفاده از مبلمان خواهید بود. البته لازم است بدانید که شستشوی انواع مختلف مبلمان به جنس و تعداد آن‌ها نیز بستگی دارد. به‌عنوان مثال شستشوی مبلمان چرم به‌دلیل حساس‌تر بودن زمان بیشتری می‌گیرد.

مراحل مبل شویی در منزل

۱. لکه‌گیری مبلمان با پاک‌کننده‌های مخصوص

در مرحله اول باید لکه‌های چربی یا رنگ‌های به جا مانده از غذا یا هرچیز دیگری را با استفاده از شویند‌ه‌های مخصوص پاک کرد. کار لکه‌گیری نیازمند دقت و تخصص بالا می‌باشد، زیرا ممکن است با انجام اشتباه این کار باعث شوید که کل کبلمان شما رنگ بگیرد. به‌خصوص در مبلمانی که رنگ روشن‌تری دارند کار لکه‌گیری بسیار حساس‌تر است.

۲. شستشوی مبلمان با دستگاه مبل شویی

در اولین مرحله بخار خارج شده از دستگاه مبل شویی با درجه حرارت بالا بر روی مبلمان می‌نشیند. این کار برای از بین بردن ذرات گرد و غبار روی مبلمان انجام می‌شود. از طریق بخار دستگاه‌ها شما می‌توانید ذرات ناسالم و کثیف روی مبلمان را به کلی از بین ببرید و هیچ‌گونه خیسی و آلودگی روی مبل باقی نگذارید. این مرحله از کار که «بخارشویی مبلمان» نام دارد، مبلمان به‌طرز قابل توجهی تمیز می‌کند.

سپس مبلمان شما با استفاده از مواد شوینده مناسب، مانند شامپوی خشک و فوم‌های شستشو با فشاری قابل کنترل شسته می‌شوند. محلول‌های فوم با فشار روی مبل نشسته و روی لکه‌ها متمرکز می‌شوند و به‌گونه‌ای با لکه‌ها مبارزه می‌کنند. به‌سبب قابل کنترل بودن میزان فشار کف و شوینده‌ها، احتمال آسیب پارچه مبلمان براثر رطوبت به کمترین مقدار می‌رسد.

۳. خشکشویی مبلمان

برای خشک کردن و پاک کردن فوم‌هایی که برای شستشو روی مبلمان ریخته شده، از قسمت مکنده دستگاه مبل‌شور استفاده می‌شود. همه کثیفی‌های مبلمان به همراه آب و کف توسط دستگاه مکیده می‌شوند و به مخزن آب‌های کثیف دستگاه منتقل می‌شوند.

مرحله خشکشویی مبلمان نیز مرحله‌ای مهم به حساب می‌آید ونیازمند تبحر و تخصص در این زمینه است. زیرا در صورت باقی ماندن رطوبت در مبلمان ممکن است به پارچه آن‌ها آسیب‌های جدی وارد شود و یا حتی منجر به پوسیدگی پارچه شود.
با سپردن مبلمان خود به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مبل شویی در منزل می‌توانید از پاکیزگی مبلمان بدون آسیب به آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

مزایای مبل شویی در منزل

با وجود شرایط فعلی در کشور و گسترش ویروس کرونا قطعا منطقی‌ترین انتخاب برای شستشوی مبلمان، مبل شویی در منزل است. مبل‌شویی در منزل علاوه بر پیشگیری از کرونا، مزایای دیگری نیز دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
  • داشتن اطلاعات کافی سرویس‌دهندگان در مورد انواع مبل
  • استفاده از شوینده‌های مناسب هر جنس از مبلمان
  • استفاده از فرچه‌های متناسب با هر نوع مبلمان
  • کنترل درجه حرارت فوم شستشو و غلظت آن
  • نظافت محل پس از اتمام کار مبل‌شویی در منزل
  • پاسخگویی صریح و منطقی سرویس‌دهندگان به مشتری
  • ازبین بردن تمام آلودگی‌های پیدا و پنهان مبلمان با استفاده از دستگاه‌های مبل‌شویی
  • خشک شدن هرچه سریعتر مبلمان
  • برای تهیه مواد شوینده مناسب از ویلاس مارکت خرید کنید

مبل شویی در منزل با دستگاه تخصصی

امروزه شستشوی مبلمان با دستگاه‌های تخصصی انجام می‌شود. این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه سبب می‌گردند مبلمان تمیزتر شود، تمیز شدن مبلمان را در مدت زمان کوتاه‌تر و با صرف انرژی کمتری نیز به همراه دارد. شرکت‌های متخصصی که در حوزه شستشوی مبل در منزل فعالیت می‌کنند، می‌توانند با این دستگاه‌ها در مدت زمانی کوتاه‌تر مبلمان شما را شسته و خشک نمایند.

قیمت مبل شویی در منزل

قیمت مبل شویی و قیمت شستشوی مبلمان در منزل به عوامل متعددی از جمله جنس پارچه مبلمان، جنس چوب مبلمان، نوع مبلمان و تعداد مبلمان بستگی دارد. معمولا اتحادیه مبل شویی و قالیشویی ، قیمت مبل شویی در منزل و یا خشکشویی مبلمان را تعیین می‌کند. ولی لازم است بدانید که شرکت‌هایی با خدمات بسیار ارزان مبل شویی در منزل ممکن است از شوینده‌ها و دستگاه‌های خوب استفاده نکنند. به همین خاطر بهتر است اولویت شما کیفیت مبل شویی در منزل باشد و دنبال مبل شویی در منزل ارزان نباشید.

هزینه مبل شویی در منزل به صورت دوره‌ای یا سالیانه کاملا به‌صرفه‌تر از تعویض یا تعمیر مبلمان در مدت زمان کوتاه به دلیل آسیب دیدن آن‌هاست.

انتخاب بهترین مبل شویی در منزل

انتخاب بهترین مبل شویی در منزل کار ساده‌ای نیست. با انتخاب ویلاس  کاربلدها  زیادی به شما معرفی شده  که این خدمات را به بهتربن نحو ارائه می‌دهند. اما برای این‌که مبل شویی معتبر را از نامعتبر تشخیص دهید می‌توانید از نظرات و کامنت‌های دیگران بهره بگیرید و انتخابی درست داشته باشید. زیرا با سپردن مبلمان خود به کسانی که در زمینه مبل شویی در منزل تخصص ندارند می‌تواند باعث آسیب دیدن مبلمان شما شود و هزینه‌های زیادی را برای تعمیر مبلمان به بار بیاورد.

مبل شویی فوری در منزل

یکی از اصلی‌ترین مزایایی که مبل شویی در منزل دارد، این است که شما در مدت زمانی بسیار کوتاه مبلمان خود را تمیز و پاکیزه تحویل می‌گیرید. مبل شویی در منزل با دستگاه‌های به خصوصی انجام می‌پذیرد که این دستگاه‌ها مبل شویی و خشکشویی مبلمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. مبل شویی فوری می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های شما در روزهای نزدیک شدن به ایام عید باشد که مبل شویی در منزل می‌تواند بهترین گزینه برایتان به حساب آید.

ویلاس برای بهتر زیستن

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
chat